Michael Clayton

Michael Clayton (2007)

Director : Tony Gilroy
Scriptwriter : Tony Gilroy
Production : Warner Bros.
Cast : George Clooney (Michael Clayton), Tom Wilkinson (Arthur Edens), Tilda Swinton (Karen Crowder), Sydney Pollack (Marty Bach), Michael O'Keefe (Barry Grissom)
Release date : 23 Nov 2007
Genre : Drama / Thriller / Crime
Duration : 1 hr, 59 min.
Country : United States
Website : michaelclayton.warnerbros.com...

Gerçekler değiş(tiril)ebilir!..

Movie Synopsis

Michael Clayton (George Clooney), New York’un en büyük şirket hukuku firmalarından birinde “problem çözücü” olarak çalışmaktadır. Polis bir aileden gelen, eski savcı Clayton, firmanın kurucu ortaklarından Marty Bach’ın (Sydney Pollack) emrinde, Kenner, Bach & Ledeen firmasının en kirli işlerini halleder.

Müşterilerin pisliklerini temizleyen, arabayla vurup kaçma olaylarını örtbas eden, basında çıkan kötü haberleri düzelten, mağazada hırsızlık yapan müşteri eşlerinin ya da politikacıların kirli olaylarının ört bas edilmesini sağlayan Clayton, işinden çok bunalmış olsa da, Kenner, Bach & Ledeen’a sıkı sıkıya bağlıdır; çünkü bir boşanma, kumar alışkanlığı ve başarısız iş kurma girişimi, onu dağ gibi bir borçla baş başa bırakmıştır.

Tarım kimyasalları şirketi U/North’un baş danışmanı Karen Crowder’ın (Tilda Swinton) kariyeri, Clayton’ın firmasının kazanacak gibi göründüğü davanın seyrine bağlıdır. Firmanın en başarılı vekili ve çok zeki bir adam olan Arthur Edens (Tom Wilkinson), görünüşe göre buhran geçirip, bunun sonucunda tüm davayı sabote etmeye kalkınca bu öngörülemeyen felaketi düzeltmesi için Michael Clayton görevlendirilir. Bu süreçte Clayton, nasıl bir adama dönüştüğü gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır...

Visitor revies